Шарлиз Терон објасни зошто не се мажи

По повод наградата Women Of The Year 2019, Шарлиз Терон се „отвори“ и за првпат го објасни вистинскиот мотив зошто не е мажена.

Шарлиз Терон се отвори за јавноста, за прв пат раскажувајќи неколку детали за нејзиниот приватен живот, вклучувајќи го и нејзиниот љубовен живот и нејзините две посвоени деца, Август и Џексон.

Во врска со љубовта, актерката изјави дека никогаш немала долготрајна врска, нагласувајќи дека едноставно не сакала да се омажи.

Зошто?

„Овие работи не се од суштинско значење за мене. Ми се допаѓаат тешки работи, сакам да бидам ставен на тест, а она што не ме тестира не е за мене“, вели Терон.

Според Шарлиз, многу луѓе остануваат збунети кога таа им вели дека не е заинтересирана за брак.

Од друга страна, во април, во емисијата Entertainment Tonight  таа се нарече себеси „шокантно достапна“. Денес пак,   прецизира дека не е тешко да се излезе со неа, но она што е тешко со неа е „да се направи чекор напред“.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на ...