Шик лето во градот со новата колекција на Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti (Масимо Дути) во новата летна колекција се фокусира на шик облеки за топло време, а едиторијалот е насловен „Летен град“.

Моделот Сигна Веитеберг позира во опуштени, а сепак елегантни стилови кои се движат од ветровитни фустани до едноделни костими за капење и дводелни од материјали соодветни за постелнина.

Палета на бои вклучува нијанси на крем бела, силно зелена и класична црна боја.

Од модните додатоци, тука се квадратните очила за сонце, сандали со ремени и плетени чанти. Овие дизајни се совршени за лето во градот но и за бегство од градот – во близина, покрај море или езеро.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...