Шик мени: Време е за нискокалорична супервкусна супа од домати

Нема подобро време од летото за вкусна, диетална супа од домати со која може да замените оброк. Се препорачува при секоја диета, но и како добар почеток на секое гурманско мени.

Содржи многу малку калории, сепак заситува, а во текот на летото е највкуна бидејќи и доматите се најсочни.

Потребни се само неколку состојки – домати, оцет балсамико, маслиново масло, босилек и лук.

Се приготвува многу едноставно и брзо, а видеото ќе ве води чекор по чекор во подготовката.

x

Check Also

Домашен сладолед од банана и путер од кикиритки

Се подготвува брзо, не треба да сте вешти во кујната, а задоволството ...