Шик модни парчиња во зелена нијанса од MANGO

Пријатна за очите, лесна за комбинирање и секако, зелената нијанса е од оние кои внесуваат радост во тмурните зимски денови.

Па доколку и вие сте во потрага по модни парчиња во зелена боја – од силни тонови до темнозелена нијанса – еве неколку предлози како да се дотерате во зелено со Манго.

Предност им даваме на панталоните вообичаено најпрактични за студените денови, но и на хеланките кои ги комбинираме со зелен дебел џемпер или кардиган.

И на работното место може да блеснеме во зелена боја, благодарение на зелениот комплет од сако и панталони.

За комплетно модно уживање, на шопинг листата се и зеленото палто од Манго и зелената бундичка.

 

Модните парчиња се достапни во продажба и на официјалната шопинг страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...