Широките панталони со низок струк на Емили Ратајковски, би носеле сличен модел?

Не е спорно дека популарниот модел Емили Ратајковски има совшрено тело и „плочки“ на стомакот. Свесна за тоа, таа ужива во куси маички кои го откриваат нејзиниот стомак и виток струк, но овојпат изгледа малку претерала.

За утринска прошетка на своето куче Коломбо на њујоршките улици, Ратајковски одбрала костум со предимензиониран крој и супер-краток топ. Но, панталоните кои се екстремно широки, и кои секако го откриваат тоа што треба да се открие – згодното тело, изгледаат како да се позајмени од нејзината сосетка.

Што е тоа што недостасува кај Ратајковски на овие папарацо-фотографии?

Според нас, недостасува ремен.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...