ШОПИНГ ВОДИЧ ЗА МАТУРАНТИ | 7 корисни предлози за девојки и момци

Се подготвувате за матурската прослава? Го одбравте идеалниот изглед, тоалета или здолниште? Закажувате термини за шминка и фризура? Се прашувате кои хулахопки најдобро ќе прилегаат за природен изглед или го барате совршениот градник? Момци, вие разгледувате бои на вратоврски? Дали размисливте и за бојата на чорапите?

За сите вас, направивме шопинг листа од 7 корисни предлози за девојки и момци кои сакате да имате уникатен изглед на својата матурска прослава:

1. Силиконски градник.

Градник кој пружа чувство на леснотија при носење на корсети или пак фустани со гол грб. Овој тип на градници совршено се вклопуваат на формата на вашето тело благодарејќи на својот едноставен дизајн и леплив ефект, даваат одлична поддршка на градите на еден дискретен начин.

 

SF градник – 380 денари Во сите продажни места на Sara Fashion и онлајн на http://sarafashion.mk/

2. Пуш ап градник без прерамки со два вида појаси.

Модерен пуш ап градник со чисти линии и без рабови чиј појас можете да го менувате во зависност од вашиот стајлинг. Можете да одберете помеѓу силиконскиот појас кој е идеален за аутфит со гол грб, или пак појасот од мек материјал достапен во црна и тен боја.

SF градник – 299 денари.
Во сите продажни места на Sara Fashion и онлајн на http://sarafashion.mk/

3. Ласерки килоти.

Испланиравте аутфит од тесна тоалета, панталони или здолниште кои ја следат линијата на вашето тело? Ласерските килоти и танга кои се без рабови се полн погодок во овие моменти бидејќи истите ви пружаат пријатно и нежно чувство, а сепак не се приметуваат под вашата облека.

SF ласерски килоти – 190 денари
SF ласерска танга – 130 денари
Во сите продажни места на Sara Fashion и онлајн на http://sarafashion.mk/

4. Функционални хулахопки.

Пенти хулахопките со вграден мидер се идеални за да го постигнете ефектот на совршено обликувано тело и да се чувствувате самоуверено во вашиот матурски аутфит!
Body Control, Body Form или Pop Up направете го идеалниот избор според вашите потреби и обезбедете си ја потребната поддршка за подобар изглед.

Penti хулахопки “Body Control” – 360 ден.
Penti хулахопки “Body Form” – 250 ден.
Penti хулахопки “Pop Up” – 320 ден.
Во сите продажни места на Penti, Sara Fashion, Red Star и онлајн на http://sarafashion.mk/

5. Хулахопки за природен изглед.

Потребно ви е нешто кое ќе ви овозможи суптилен и привлечен изглед на вашите нозе? Тогаш одберете ги Пенти Мат 20 хулахопките кои се идеални за оваа намена. Тука се и Пенти Фит 15 хулахопките кои пак ќе ви помогнат вашата силуета да изгледа потенка со помош на својата ткаенина која ќе ви понуди пријатно и минимално затегнување на вашето тело. Можете да ги одберете и 5 денските хулахопки без појачан дел на прстите соодветен за чевли кои се отворени во предниот дел и се ултра тенки, а сепак сосема доволни за да го комплетирате вашиот изглед.

Penti хулахопки Мат 20 – 135 денари
Penti хулахопки Фит 15 – 109 денари
Penti 5 денски хулахопки – 198 денари
Во сите продажни места на Penti, Sara Fashion, Red Star и онлајн на http://sarafashion.mk/

6. Машка маица и боксерки.

Момци за оваа посебна матурска вечер облечете памучни маици и боксерски кои ќе ви го понудат целиот комфор кој ви е неопходен за убава и забавна прослава. Се што е потребно да направите е да ја одберете бојата – црна или бела која најдобро ќе се вклопи во вашиот аутфит.

Бела Маица – 209 денари
Црна Маица – 259 денари
Боксерки – 199 денари
Во сите продажни места на Sara Fashion и онлајн на http://sarafashion.mk/

7. Дезенирани машки чорапи.

Елегантните одела и чевли искомбинирајте ги со модни детали кои ќе го дефинираат вашиот изглед. Доколку се одлучите за тренди сакоа, овој детал само ќе биде дополна на впечатливата комбинација. Чорапите со шарени принтови се одличен начин за да ја разиграте истата и да постигнете несекојдневен и шик изглед.

SF Happy и Gold Collection чорапи – 69 денари
Во сите продажни места на Sara Fashion и онлајн на http://sarafashion.mk/

 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...