Што да си купите од колекцијата Kenzo за H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

После најавата која траеше неколку месеци, долго очекуваната колекција на Кензо за Х-М е пуштена во продажба и модни парчиња од неа можат да се купат во продавниците на H&M низ светот или онлајн.

Колекцијата веќе се продава со забрзано темпо (и многу воздишки), освојува со веселите принтови и шаренилото, а понудата е широка – од фустани до хеланки и бундички, модни додатоци, чанти, чорапи, чизми, чевли, маички, капчиња па дури и папучи во овој стил.

Дизајнирани од H&M и од Кензо, модните парчиња се движат со цени од 12,9 за модни додатоци до 549 долари за фустани.

Откријте во фотогалеријата повеќе за колекцијата Кензо за H&M и купете си нешто од неа на следниот линк – ТУКА.

ke444

ke9

ke7

ke6

ke1

ke2

ke3

ke4

ke5

x

Check Also

Претставена колекцијата на H&M во соработка со Ричард Ален, во продажба од 22ри август

Со први фотографии од рекламната кампања модниот гигант H&M ја претстави колекцијата дизајнирана ...