Што ги возбудува хороскопските знаци?

Овен
Овенот ужива да биде нечиј трофеј. Тој сака прво да се покаже, а потоа да води љубов. Тој исто така ќе очекува да го „признаете“ и да му се восхитувате кога сте во негово друштво. Она што тој/таа не може да го поднесе е кога флертувате со други жени/мажи.

Бик
Биковите се големи љубовници. Тој/таа најмногу ќе ужива во фина вечера, по што ќе го/ја бакнувате од глава до пети. Бидете сигурни дека амбиентот е украсен со луксузни детали, дека атмосферата е мирна и – можете да очекувате награда за вашата работа. Биковите не сакаат да спијат во кревет што не е нивен.

Близнаци
Сите вие ​​кои се за вљубувате во припадници на овој знак, не се вознемирувајте кога ќе сфатите дека, иако се облекуваат провокативно, многу Близнаци не се премногу заинтересирани за секс. Тие обожаваат флерт и неформален разговор што му претходи на самиот сексуален однос. Кога влечете Близнак во кревет, ќе се соочите со следниот предизвик – како да го натерате да остане верен. Еден начин е – секогаш да го држите во некоја несигурност затоа што Близнаците се љубопитни по природа.

Рак
Ако ве привлече личност родена во знакот на Рак, бидете подготвени за фактот дека ќе мора да играте на картата на неговото его. Тие се можеби најсложените од сите карактери. Копнеат по физички контакт, приврзаност и многу повеќе емотивно убедување од вообичаеното. Постојано ќе мора да му покажувате и да ја докажувате својата убов. Ова значи дека вие, пред сè, ќе мора да ги исполните ветувањата. Ракот мора да ви верува, инаку ништо од еротската слобода.

Лав
Ако излегувате со маж/жена роден/а во знакот Лав, тогаш обидете се постојано да и/му давате комплименти и што е можно поискрено тоа да го правите- за неговите неверојатни способности да заработи добри пари. Бидете сигурни дека тој/таа мисли дека го/ја гледате како некој вид генијалец. Лавовите сакаат луѓе со кои се чувствуваат добро. Никогаш не го критикувајте Лавот бидејќи тоа сигурно нема да ве доведе до секс.

Девица
Девицата е во повеќето случаи „контролорен навивач“. Тие обично го измислуваат светот, а потоа живеат во него. Тоа е претежно многу практичен свет, со план за долгорочна цел. Ништо не ги возбудува повеќе од самата идеја за обврска. Избегнувајте премногу агресивни парчиња облека затоа што Девиците не паѓаат на тоа.

Вага
Родените во овој знак имаат вродена смисла за хумор што е речиси програмирано да управува со каква било форма на интимност. Може да потрае неколку недели пред да добиете искрен одговор од Вагата. Тоа е нивниот одбранбен систем затоа што не им се допаѓа кога ќе им се приближите премногу. Вагите сакаат да го направат првиот чекор и брзо ќе го изгубат интересот за личност што чувствуваат дека не ја контролираат или околу која не треба да се трудат.

Шкорпија
Шкорпиите се мотивирани од љубомора. Тие ќе сакаат маж/девојка за која знаат дека е пожелна и за другите жени/мажи. Од друга страна, можете да бидете боси, бремени, може да ве следат озборувања, но ако смета дека сте пожелни, нема лесно да се откаже од вас.

Стрелец
Овие сензуални суштества сакаат храна и пијалоци, парфеми и сè што мириса убаво. Тие не сакаат љубомора или се обидуваат да ја контролираат, а исто така сакаат да се однесуваат недостижно. Бидејќи тоа е знак што го симболизира патувањето, не треба да се спомнува дека планирањето патување од каков било вид ќе го задоволи Стрелецот. Заведувајте го Стрелецот  во воз или хотел, тоа е одлична идеја! Исто така, љубители се на егзотични места како пустини или планински врвови.

Јарец
На Јарците им е најпријатно кога се сигурни дека зад нив стои голема поддршка и безрезервна убов. Со човек во знакот на Јарец, ќе соберете поени само со тоа што ќе бидете до него – на вистинското место, во вистинско време. Јарците се склони кон луксуз, затоа понудете им украсување на станот и тие веднаш ќе ве сметаат за секси.

Водолија
Омиленото сценарио на Водолијата е да имаат долг и интересен разговор со некој што го сакаат. Тој/таа сака да зборува за себе и за неговите/нејзините долгорочни планови, затоа погрижете се да го споделите со него/неа вашиот ентузијазам за планирање за во иднина. Овој знак ужива во сè што е на работ на модата или културата. Ако се облечете добро, маж/жена во знакот на Водолија сигурно ќе ве забележи.

Риби
Рибите сакаат да споделат сè со вас, па дури и парите, бидејќи сметаат дека заедничката сметка во банка е прилично секси. Сепак, тие се емотивно многу несигурен знак. Секогаш ќе мора да ги убедите дека се број еден.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...