Што ни носи H&M за есен 2016

H&M ја претстави својата Студио колекција за есен/зима 2016 на модната недела во Париз.

sl 3

Моделите од новата колекција на модната писта ги носеа познатите манекенки како Амбер Валета, Џордан Дан и Фреја Беха пред одбраните присутни 600 гости меѓу кои голем број на модни уредници и блогери.

sl 1

Колекцијата зборува за силата на жената и како таа сила ја претставуваме преку стилот. Доминираат рачно изработени детали, животински принт, тантела и проѕирни материјали, но и детаљи од шведскиот фолклор.

Парчињата ќе бидат пуштени во продажба во септември, во над 200 H&M продавници.

 

 

x

Check Also

Трикчиња кои секогаш успеваат: Како да ги растегнете тесните чевли

Сигурно ви се случило, сте купиле чевли и потоа заклучувате дека всушност ...