Што ни носи новата Zara Studio колекција

Шарена, весела и лелеава – новата Зара Студио колекција ни ја враќа довербата во разиграната мода.

Очигледно е дека креаторите од Зара убаво се забавувале додека ги дизајнирале веселите, пролетни модни парчиња, нудејќи ни модели инспирирани од далечните патувања, од сите страни на светот. Секое модно парче носи приказна за некоја земја со препознатливите мотиви на таа земја.

Од „patchwork“ инспириран од Индија, блузи и фустани украсени со принт од јапонските храмови, џемпери со мотиви кои асоцираат на монголските племиња до плетени чанти инспирирани од Јамајка…

Во продолжение, погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

Holidays of a Lifetime, лежерно лето со MANGO

Карли Луис е главно лице во новиот едиторијал на Манго насловен Holidays of a ...