Што ни носи & Other Stories за пред- пролетната сезона

Дизајнерите од & Other Stories веќе гледаат на првите пролетни денови, нудејќи ни модни решенија за „петтата сезона“, онаа која ги спојува зимата и пролетта. 
Стиловите за пред-пролетната сезона се релаксирани, прилагодени за дневни и вечерни комбинации со лежерен крој. Со оглед на тоа што тексасот е најавен како ѕвезда на сезоната на потопли денови, не не чуди што во оваа колекција токму фармерките го имаат главниот збор. Џемперите пак, се нежни и во пријатни нијанси. 
КОлекцијата го носи духот на 80-те години, вестерн деталите се акцентирани, а од палетата на бои доминираат виолетовата, белата и темносивата. 

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...