Што ни носи PINKO за есенските денови

Моделот Надја Бенден е главно лице во кампањата на модната марка PINKO за сезоната есен/зима 2020. Холандскиот модел позира во модни парчиња – ѕвезди на сезоната – инспирирани од стилот на 70. години.

Акцентот е на вештачкото крзно, светкави материјали и шик блејзери.

Од модните додатоци – тука се впечатливите кожени чантички во привлечни нијанси, со нагласени метални токи, какви што имаат и кожените ремени.

Во продолжение погледнете дел од новата колекција.

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...