Што ни носи пред-есенската колекција на Зара

Зара ја најави новата колекција наменета за крајот на летото и почетокот на есента, а станува збор за линијата Студио. Колекцијата се очекува да биде многу наскоро во продавниците на Зара.

Во центарот на колекцијата е цветниот принт кој го гледаме на долгите фустани кои се карактеристични по нагласениот струк со голем ремен во силна боја. Чизмите истотака се во впечатлива боја, црвена или сина, а од нив има модел висок над колениците и модел над глуждовите.

Тука се и палтата кој се куси, со нагласен трук а во игра остануваат и бомбер јакните.

Погледнете дел од новата колекција на Зара.

x

Check Also

Holidays of a Lifetime, лежерно лето со MANGO

Карли Луис е главно лице во новиот едиторијал на Манго насловен Holidays of a ...