Што ни носи пролетната колекција на Tommy Hilfiger

Колекцијата е насловена  

Indya Moore stars in Tommy Hilfiger spring-summer 2021 campaign.

Фотосесијата е снимена на повеќе локации во Лос Анџелес, Берлин, Лондон и во Хајнан – најмалата и најјужната провинција на Кина.

Пролетната колекција се фокусира на одржливи модни парчиња направени од еко материјали – рециклиран полиестер и органски памук.

Погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...