Што ни носи Валентино за пролет/лето 2014

Екстремна елеганција во име на Валентино е претставена преку фотографиите на Грег Мек Дин.

valentino 16Фотографот Грег Мек Дин работеше на новата кампања за колекцијата пролет/лето 2014 година на италијанската модна куќа Валентино.

valentino 15

valentino 14Креативни принтови,  везови и впечатлив накит доминираат во сите комбинации за да се постигне егзотична луксузност.

valentino 13

valentino 12Пет модели во подем се ангажирани во кампањата кои оваа модна марка ги промовира како свои нови заштитни лица.

valentino 11Според до сега видено, креациите на Валентино се најубавото нешто во модната сезона пролет/лето.

valentino 10

valentino 9

valentino 8

valentino 6

valentino 5

valentino 4

valentino 3

valentino 2

valentino 1

valentino 17

 

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...