Што ни носи ZARA за сезоната на потопли денови

Популаната „хај стрит“ модна марка ZARA ни ја претстави првата пролетна колекција во која главно лице е топ моделот Рајан ван Ромпеј.

Колекцијата се фокусира на најнеопходните модни парчиња кои секој треба да ги има во својот гардеробер – маички, фармерки, лежерни плетени фустани, памучни панталони, и палта за секоја дневна прилика.

Фотосесијата е реазлизирана од славниот фотограф Стивен Меисел.

Во продолжение погледнете некои од пролетните изгледи.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...