Што носеа познатите девојки на фестивалот Coachellа

На популарниот музички фестивал Coachellа се појавија голем број на познати лица, а внимаието го привлекоа и топ моделите.

Кендал Џенер

Стилот на славните девојки е подготвуван со денови однапред, а доминираа креациите кои повеќе го откриваат телото. Секако, бохо детаљите беа насекаде присутни. Некои од манекенките се одлучија за кратки панталончиња додека за други изборот беше „карго“ панталони или „искинати“ фармерки.

Алесандра Амброзио

Меѓу модните додатоци најзабележливи беа трендовските микро модели на очила за сонце, како и малите чантички кои се носат околу струкот.

Во фотогалеријата погледнете како беа облечени познатите девојки кои беа гостинки на овој фестивал.

x

Check Also

Кој е Сем Асгари, љубовта на Бритни Спирс?

Сем Асгари е момче на Бритни Спирс од 2016 година. Во најголем ...