Што открива за вас вашата омилена чоколада

Која чоколада ви е омилена? Секој вкус открива по некоја човечка карактеристика. Пронајдете го и вие вашиот вкус.

Mлечна чоколада – имате детинесто срце, невиност која другите луѓе ја обожаваат.

Црна чоколадa – ги решавате проблемите. Секогаш сте чекор пред сите и вистински сте визионер. Ги сакате убавите работи, но понекогаш сте голем материјалист.

Горчлива чоколадa – бие сте личност со авторитет и за почитување. Одлучна, тврдоглава и нефлексибилна.

Бела чоколaда – чувар на мирот. Правдољубиви сте, вистинољубови и слободоумни.

Сите типови на чоколада – прилично весела и дружељубива личност, но често знаете да се загубите ви вашите весели желби.

Чоколада со бадеми – брзи сте, пријателски настроени и насочени на исполнување на своите цели. Понекогаш сте мрзеливи.

Чоколада со лешници – вие сте духовити и хармонични. Во некои ситуации знаете да бидете срамежливи и неодлучни.

Чоколада со кафе – филозофски настроена личност и подготвена за акција, но знаете да бидете и многу нервозни.

Чоколада со јаготки – идеалист, романтична личност, многу чувствителни. Некогаш сте премногу чувствителни на туѓите коментари.

Чоколада со портокал– се грижите за другите. Секогаш имате потреба вашето внимание некому да го посветите.

Чоколада со кикиритки – приземни сте и посветени на семејството, но кога ви е тешко се повлекувате и го губите допирот со реалноста.

Чоколада со карамела – стабилна личност која многу се осврнува на деталите. Кога нешто сака, а не може да го добие, станува многу нефлексибилна.

Чоколада со кокос – креативни, страствен сонувач. Живеете во свој свет во кои владеат само вашите правила.

Чоколада со лимон – конзервативен карактер со желба за постојано учење. Често дезориентирана личност која се плаши да не биде оставена.

Чоколада со мента –активен оптимист со модерни сфаќања, но и со постојана потреба за внимание од другите луѓе.

Чоколада со анананс – паметни сте и љубители на убави работи. Кога сте депримирани, во форма се враќате само со излегувања, дружење и уживање во убави нешта.

x

Check Also

Неделен хороскоп (од 2. до 8.август): Жешка недела за Раковите, љубовни маки за Рибите, многу енергија за Лавовите и Јарците!

Оваа недела планетата Венера е во знакот на Девица и ќе им ...