Што тоа крие принцот Хари?

Кралскиот пар Меган Маркл и принцот Хари имаат многу обожаватели кои сакаат да ги знаат сите детали од нивниот живот, па така сите беа изненадени од еден детаљ, за кој малкумина знаат.

Имено, името Хари не му е вистинско, туку тој се вика Хенри. Тоа може да се види на старата насловна страница на списанието „Пипл“, кога е објавено неговото раѓање.

На насловната страна, бебето Хенри е во прегратката на мајкаси, Дајана, а насловот јасно дава до знаење дека неговото вистинско име е Хенри.

Со оглед на тоа дека Хари е нагалено од Хенри, лејди Ди и принцот Чарлс одлучиле така да го викаат. Тоа име дури и официјално се користи на документите.

x

Check Also

Кејт Мидлтон со боси нозе на кралската турнеја во Пакистан

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се појави боса и со шамија при ...