Сиена Милер е ѕвезда во откачената, фантастична кампања на „Гучи“

Преку фотосесија реализирана во стилот на „добра и бесна журка“, Гучи ја лансираше новата кампања за колекцијата cruise 2020.

Главна ѕвезда е глумицата Сиена Милер, ама со неа има супер друштво, поточно познати фаци од различни професии, како Гули Мане, Иги Поп, Бенедета Барѕини, Марисела Федеричи, Орландо Миани и Анџело Буркали. Фотосесијата е реализирана во римската раскошна вила „Ла Фурибонда“. Секако, кампањата е во дена под палката на креативниот директор на „Гучи“, генијот Алесандро Микеле.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...