Шик изненадување од Десигуал на њујоршката Модна недела (ФОТО+ВИДЕО)

Првиот ден од њујоршката Модна недела беше означен со новата колекција на шпанската марка Десигуал зад која се потпиша Кристијан Лакроа.

Марката позната по експлозијата на бои и впечатливи испреплетени мотиви претстави една поинаква колекција наменета за пролет/лето 2014 година.

d 5

d 4

Новина во оваа модна куќа е прочуениот креатор Кристијан Лакроа кој освен потписот остави и сопствен специфичен печат на линијата кој модните критичари го дефинираа како – смиреност.

d 3

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...