Македонската убавица Симона Станковска втора придружничка на Интернационалниот јахтинг моделс! (ФОТО)

Вчеравечер во прекрасната Санија на островот Хајнан во Кина се одржа финалето на изборот за модели – Интернационален јахтинг моделс 2013 (International Yachting Models 2013).

DSCF3230

DSCF3291

Македонија ја претставуваше 18-годишната Симона Станковска од Скопје. Таа направи голем успех освојувајќи ја титулата – втора придружничка во конкуренција на 60 мисици од целиот свет.

DSCF3301

Победничка е претставничката на Киргистан Марина Клиуг, а прва придружничка е Жанг Ксин Миао од Кина.

DSCF3331

DSCF3791

Нашата Симона престојуваше во Кина две недели заедно со екипата од Модното студио Црнокрак кое ја има лиценцата за Македонија за овој избор.

DSCF3921

DSCF3914

„Уште еднаш во овој месец се чувствувам прекрасно и пресреќна сум бидејќи го повторив, поточно го подобрив успехот од Мис Глоуб, натпревар за убавина на кој исто така освоив титула. Се претставив во најдобро издание и себе и Македонија, како и Модното студио Цронкрак кои за време на целиот престој во Кина ми давааа голема поддршка“, рече Симона.

DSCF3888

DSCF3860

DSCF3844

DSCF3927

x

Check Also

Македонската убавица Елена Анѓеловска – втора на Мис Глоуб

Македонската мисица Елена Анѓеловска беше избрана за втора придружничка на изборот „Мис ...