„Син серум“ – нов револуционерен производ од Шанел против стареење на кожата

Шанел ја прошири линијата на револуционерни производи за нега на зрела кожа со новиот серум – Blue serum.

sh1

Хранливата формула на серумот има за цел да ги намали брчките и да го забави нивното појавување, а истовремено и да овозможи здрав изглед на лицето и да го отстрани уморниот изглед.

Серумот вклучува три активни состојки од „сината зона“ – маслинки кои потекнуваат од Сардинија, зелено кафе од Костарика и врба од Грција. 

Едвај чекаме да го пробаме.

x

Check Also

Есенска нега на лице со маски од јаболка и крушка

Маски за лице направени на природна основа кои гарантираат свеж изглед и ...