Синди Крафорд е неодолива во пролетната кампања на Jones New York

Супермоделот Синди Крафорд е главна ѕвезда во кампањата на Jones New York за сезоната пролет/лето 2020. 
Фотографирана во црно-бела техника од фотографот Бу Џорџ, таа ги претставува главните трендови на колекцијата. Кампањата е снимена на улиците на Лос Анџелес, Калифорнија.
-Тоа што ми се допаѓа во облеката на Jones New York е што се лесни за транформација во различни стилови, па така можам да ги адаптирам за различни улоги во текот на денот, вели Крафорд. 

x

Check Also

Вежбаме дома со Џејн Фонда, ѕвездата се врати на социјалните мрежи

Иако сме во изолација, размислуваме за нашиот здрав изглед, а размислува и ...