Синди Крафорд со „селфи“ без грам шминка го „запали“ Интернет

Поранешниот топ модел Синди Крафорд годишниот одмор го минува на Малибу од каде постираше селфи без грамче шминка.

53 годишната убавица постираше фотографија на Инстаграм која го покажува нејзиниот природен изглед.

Ова не е првпат Крафорд да постира фотографија без шминка и фотошоп. Еве уште неколку такви фотографии каде позира без шминка.

Селфито за брзо време собра 44 илјади „лајкови“. Очигледно е дека со ваквата фотографија Синди Крафорд сакала да им порача на младите важна порака, дека најважно е да се биде природен.

 

x

Check Also

Моника Белучи блеска во новата кампања на Долче и Габана

Три италијански убавици од различни генерации – Моника Белучи, Бјанка Балти и ...