Синди Крафорд и трите детаљи кои инспирираат (ФОТО)

Синди Крафорд со својот сопруг ја посетија Неделата на уметност во Мајами, настан кој на едно место ги собра бројните афирмирани уметници и колекционери. 

синди 2

47-годишната поранешна манекенка, Синди Крафорд, на овој уметнички настан јавно покажа дека освен кон модата ја негува својата страст и кон уметноста.

синди 1

За оваа пригода беше облечена во едноставен црн фустан кои дополнително ги најгласија трите најженствени „детаљи“ – половината, градите и рамениците.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...