Синиот, „Каролина Херера“ фустан на Меган Маркл

И покрај тоа што е бремена, Меган Маркл продолжува да инспирира со изборот на гардеробата која ја носи.

За време на престојот во Мароко, во друштво на принцот Хари, Маркл носеше макси фустан со богат принт. Синиот фустанот е од марката Каролина Херера. Изгледот е заокружен со нежна шминка и мала чантичка.

Каролина Херера, пролет/лето 2019

 

x

Check Also

Улична мода од Модната недела во Токио (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За време на Модната недела во Токио, уличниот стил никогаш не разочарува! ...