Сирените се среќни само далеку, далеку од земјата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Далеку, далеку од земјата“ е главната тема предводена од Тим Волкер за декемврискиот број на списанието W.   

kristin 15

Главната улога ја доби американскиот модел Кристин МекМенеми, а темата „Далеку, далеку од земјата“ преку прекрасни фотографии ја доловува приказната дека една сирена е многу тажна кога е заробена на оваа земја, а не смее да биде…

kristin 14

Волкер ја претставува сирената прекрасна во морето, но грда доколку зачекори на земјата.

kristin 13

За гардеробата на МекМенеми се погрижи модниот креатор Џејкоб Кеј кој фасцинантните парчиња облека од својата последна колекција ги дополни со перки

kristin 10

kristin 12

kristin 11

kristin 9

kristin 7

kristin 6

kristin 5

kristin 4

kristin 3

kristin 2

kristin 1

kristin 16

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...