Сите гламурни фустани на Канскиот филмски фестивал – 1 дел

Француската ривиера изгледа дека никогаш не била толку гламурна како годинава, со присуството на бројните ѕвезди на Канскиот филмски фестивал, а на црениот тепих секоја вечер прекрасните креации се вистински празник за очите.

Наташа Поли во „Мајкл Корс“

Наташа Поли во „Мајкл Корс“

Што е актуелно во модните трендови, кога е во прашање вечерната тоалета, резервирана за луксузни или свечени настани,  може да се види од дефилето на ѕвездите на црвениот тепих во Кан.

Фотогалериите од (скапите) тоалети може да ви послужат како инспирација за кроење на вашиот фустан од соништата.

На премиерата на филмот „Inside Out“

Наш моден фаворит на оваа вечер е Лили Доналдсон во прекрасна сребрена креација на Сен Лоран.

На премиерата на филмот „Carol“

Наш моден фаворит е креацијата „Гучи“ која ја облече Салма Хаек.

На премиерата на филмот The Sea of Trees

Наш фаворит на црвениот тепих на оваа премиера е несомнено Дајан Кругер во фантастичната креација на Прада.

Дајан Кругер во „Прада“

Дајан Кругер во „Прада“

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...