Сите лудуваат по женскиот модел на патики Nike Air Jordan

Nike ја лансираше првата колекција на Air Jordan патики за жени. Колекцијата е резултат на соработката на спортскиот гигант со списанието Вог, а самите патики се инспирирани од Ана Винтур.

Култните патики од Најк, кои ги обожуваат раперите и спортситите, конечно добија свое женско издание.

Патиките се лансирани во две варијанти: The Air Jordan 1 (висок ретро модели во силна црвена боја) и The Air Jordan 3 SE, малку понежен модел.

Погледнете го видеото.

x

Check Also

Пролет во светло-жолта нијанса со колекцијата на &Other Stories

Еден ден не дели од официјалното пристигнување на пролетта, а модната марка &Other ...