Сите проѕирни фустани на забавата на Вог

Ако размислувате за гала фустан, размислувајте – проѕирно.

 

На забавата на која се прославуваше 95-годишнината од Вог Париз, добар дел од моделите пристигнаа во проѕирни фустани најавувајќи го новиот тренд на црвениот тепих.

Моделот Лена Перминова носеше креација на Франческо Сконамиљо.

fust lena

Фустан од Сконамиљо, само во црна верзија, носеше и рускиот модел Наташа Поли.

fust natasha poli

Популарниот Сконамиљо ја дотера и Магдалена Фраковијак. Препознатлив е веќе неговиот стил – нозете се гледаат.

Барбара Палвин носеше фустан кој потсетува на венчаница.

fust barbara palvin

Бела Хадид во проѕирнен миди црн фустан. Еве ја модерната варијанта на „малиот црн фустан“.

fust bela hadid

Елегантен проѕирен фустан со нагласен струк облече Коко Роша.

fust koko roca

 

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...