Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? Средна должина на косата, во стотина варијанти.

И Џенифер Лопез го прифати овој тренд, а го промовираше на својата Инстаграм страница постирајќи фотографија на која нејзината коса е средена во средна должина, со кадрици. „Вистинската должина за мене“, напиша ѕвездата во постот.

View this post on Instagram

It’s the length for me 💫

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

Меѓу ѕвездите кои го следат овој тренд, со боб фризура во средна должина, неодамна ги видовме и Кејти Холмс, Грета Феро, Карли Клос, Џесика Честејн…

Кејти Холмс со ваква фризура блесна во нејзиниот нов филм The Secret – Dare to Dream.

Фризури со средна должина на косата видовме и на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција. Меѓу нив и популарната Грета Феро.

Предноста на оваа фризура е што е погодна за сите типови на коса и без разлика на квалитетот и густината на влакното.

Затоа, пробајте! Бидете во тренд со ѕвездите.

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...