Сите се „луди“ по овој фустан со точки од ZARA

Едно од најпродаваните модни парчиња на сезоната пролет/лето 2019 е фустанот со ситни точки од Зара.

Миди фустанот со црни точки на бела основа и долги ракави е ѕвезда на Инстаграм. Се повеќе девојки позираат во овој модел од Зара, покажувајќи како може да се носи. Со ремен или без ремен, со сламена шапка, во комбинација со рамни сандали или со високи потпетици…

Фустанот чини околу 3 илјади денари и достапен е во продажба во продавниците Зара.

 

x

Check Also

90 години стара традиција на изработување бисерен накит се негува во семејството Талеви

„Бисерите се секогаш соодветни“, кажа некогаш Џеки Кенеди додека нејзиниот врат го ...