Сите се луди за Рита

Откако потпиша договор за главен лик во модната кампања „Матиријал грл“ на Мадона, на Рита Ора и скокна и популарноста. 

 

rita ora 1Кариера на Рита вртоглаво тргна во нагорна насока и стана златна годинава кога култната марка Пучи креираше костими за нејзината прва турнеја. Следуваа договор по договор, за најспосле и Мадона да ја препознае својата наследничка во Рита Ора и да ја посака за главен лик во модната кампања која ја подготвува.

Рита Ора за половина година го урна рекордот на освоени насловни страници на списанијата низ светот.

Најновата фотосесија е реализирана за списанието Интервју, а зад објективот е Дејмон Бејкер.

rita 3

rita 5

rita 4

rita 2

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...