Сите трендови на едно место за есен/зима 2014/2015: од ревиите во Милано, Лондон, Њујорк и Париз

Од тоа што го видовме на модните писти на ревиите во Милано, Лондон, Њујорк и Париз може да се извлече еден заклучок – ренесансата се враќа.

Да резимираме што е заедничко од повеќе модни марки што форсираат како тренд за сезоната есен/зима 2014/2015 година.

метални бои

метални бои

цветови

цветови

спортски комбинции

спортски комбинции

крзно

крзно

палта инспирирани од супер-хероите

палта инспирирани од супер-хероите

палта кои изгледаат „два броја“ поголеми

палта кои изгледаат „два броја“ поголеми

пастелни бои

пастелни бои

црвено!

црвено!

 

 

 

 

 

 

 

x

Check Also

TIME AFTER SUNSET, поглед на пролетната колекција на MASSIMO DUTTI

Малгосија Бела е лице во новата кампања на шпанската модна марка Масимо ...