Слаткарница на модната марка Прада го освои Лондон

Луксузната италијанска модна марка Прада се одлучи на смел чекор – да отвори слаткарница во срцето на британската престолнина. Слаткарницата официјално ќе биде отворена на почетокот на април, а лондончани веќе со нетрпение очекуваат да ги вкусат производите.

Името на слаткарницата е Prada Marchesi 1824, и како сите производи од Прада, и оваа слаткарница плени со префинетиот дизајн во кој доминираат пастелните нијанси и „vintage“ дрво, заедно со прекрасните старински стаклени излози и бројни други модерни детали.

Менито е магнетски привлечно – од традиционалниот италијански Пантоне колач, преку зашеќерени бадемчиња па се до весело обоени чоколади. А доколку слатките не ви се омилени, тогаш може да го посетите еспресо барот во составот на слаткарницата.

x

Check Also

ГАЛИЧКА СВАДБА 2021: Автентичната традиција продолжува

По пауза од една година поради ковид-19 пандемијата, претстојниот викенд продолжува традицијата на ...