Славица Жаркова меѓу најдобрите 10 на Бест модел интернешенал (ФОТО)

21-годишната Славица од Свети Николе ја претставуваше Македонија на изборот за убавина Бест модел интернешенал 2013 кој се случуваше вчеравечер во Тирана, Албанија.slavica 15

На изборот Бест модел интернешенел победи претставничката на Нигерија. Славица пак, успеа да се пласира во финалето меѓу најдобрите 10.

slavica 14

slavica 12

Македонката две недели престојуваше во Албанија каде заедно со уште 40 девојки од исто толку држави се подготвуваше за вчерашното финале.

slavica 11

slavica 10

slavica 9

slavica 8

Славица е член на Модното студио Црнокрак кое  ја има лиценцата за Македонија за овој интернационален избор за модели.

slavica 7

slavica 6

slavica 5

slavica 4

slavica 16

slavica 3

slavica 2

slavica

x

Check Also

Мисицата Елена Анѓеловска утре ќе се бори за круната на Мис Глоуб во Торонто

Утревечер во Торонто ќе се одржи финалето на Мис Глоуб. Македонска претставничка ...