„Слип“ фустани и каде да ги најдете

Слип фустаните се најсекси модното решение кое може да го одберете за празничната сезона.

МАНГО

Ги пролсави Кејт Мос, уште во 90-те години, и до денес тесните фустани се присутни во колекциите на популарните модни марки за секоја сезона. И овојпат ги наоѓаме во понудата на прочуените и помалку познатите брендови.

Во „хај-стрит“ продавниците, модната марка Зара предводи со понудата. Класичарките веројатно ќе одберат децентни модели од плиш или црни со чипка, додека трендсетерките ќе одберат светкави нијанси, златни тонови или модели со животински принт.

Погледнете дел од понудата на Зара.

x

Check Also

Поглед на сандалите од Pull&Bear за пролет/лето 2019

Полека модно се подготвуваме за пролетта, а во брендираните продавници веќе пристигнуваат ...