Смути од портокал и ѓумбир за подигнување на имунитет

Ви здодеа да пиете сок од портокал наутро? Пробајте го ова енергетско смути кое, меѓу другото, ќе ве заштити од настинките во студениве денови.

Потребни намирници – 75 мл цеден сок од портокал, 1 мала лажичка ѓумбир во прав, 1 лажица мед, 3 лажици јогурт (3,2 %масти).

Сите намирници ставете ги во блендер и матете додека не добиете пенливо смути за здрав почеток на денот.

x

Check Also

Новогодишeн џез концерт “Приказна за еден град“ денес во Битола 

„Приказна за еден град” е насловен овогодинешниот новогодишен џез концерт на Jazzna ...