Со мода против горештината: Нови модни парчиња за лето 2021 од & Other Stories

Модната марка & Other Stories повторно ни носи нови летни модни парчиња, забогатувајќи ја колекцијата. Овојпат моделите се украсени со „Паф“ ракави, флорален принт, карнерчиња и чипка.

Материјалите и принтот се во ретро стил, а доминираат микро цветчињата карактеристични за стилот на 60-те години.

Палетата на бои вклучува небесно сина, нежно жолта и бледо-розова нијанса.

Во продолжение, погледнете дел од свежината која ни доаѓа од дизајнерите на & Other Stories.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...