Со ревиите на Ефтимов, Илиевски и Дизел денес започнува Модниот викенд Скопје

Денес започнува 8-то издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Модниот викенд Скопје ќе започне со ревијата на Никола Ефтимов во 19.30 часот, а креаторот ќе ја претстави новата колекција за есен/зима 2013/2014 година инспирирана од Бразил и шкотската традиција. Во 20.30 часот следува ревијата на Бобан Илиевски насловена „Шик Андеркавер“, инспирирана од шикот на осумдесетите години.

Колекцијата на марката Дизел ќе биде претставена во 21.30 часот.

Programa

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...