Сонцето е насекаде со новата колекција на Mango

Инспирирана од атмосферата на слободоумност и заедништво од 1970-тите, Манго ја претстави својата летна кампања за 2021 година, наречена: Сонцето е насекаде.

Фотографирани од Еди Ври на локација на Ибица, моделите Луиз Фолејн, Мелоди Вакселер Мукаса Каконге, Клара Кристин, Џил Кортлев и Алберто Перацоло се појавуваат на фотографии „натопени“ во сонцето.

Колекцијата нуди релаксирачки летни модели – од костими за капење за сите тела до цветни фустанчиња, кошули и ретро панталони., а секако тука е и тексасот.

Во продолжение погледнете дел од фотосесијата.

x

Check Also

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат ...