Совети од Ешли Грахам за „несовршените“ девојки

 Ешли Грахам, која ја краси насловната страница на новото издание на Спортс Илустрејтид, одговара на прашања на своите фанови.

esli

Симпатични одговори и многу охрабрувачки за девојките да си го засакаат сопственото тело без разлика на недостатоците или килограмите.

„Престанете да се споредувате себеси со други девојки и жени. Бидете тоа што сте. Бидете пионер… И ако таквиот став не ве направи самоуверена жена, тогаш не знам што друго би ве направило“, објаснува плус-сајз моделот Грахам.

Погледнете го видеото со нејзините охрабрувачки дискусии.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Кејт Мидлтон во макси кошула-фустан со флорален принт

Кејт Мидлтон (38) никогаш не се одрекува од умерениот, а елегантен изглед. ...