Совети од Fantasia – како до вкусни десерти!

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или некој од оние нови, неверојатни вкусови и облици на најиновативните кулинарски мајстории.

Десертите навистина заземаат посебно место во нашите срца, особено кога тој величенствен вкус ќе го поттикне ендорфинот, тешко е да се замисли дека слатките деликатеси можеме да ги замениме со нешто друго што му причинува таква радост на организмот.

Ако организирате прослава во кругот на најблиските, а не сакате баш целото време да го поминете во кујна зад шпоретот, со Фантазија (FANTASIA) готвењето се претвора во семејна вкусна и брза забава. Сега секој може да биде мајстор во кујна. Идеално испечен овошен колач, радост за сите сетила.

Фанатазија (FANTASIA) ви предлага вкусни десерти/ Мафини како инспирација за сите посветени мајки, баби, тетки, вујни, стрини кои готват со љубов за своите најмили.

 

x

Check Also

Палачинки со домашно костен пире

Уживајте во сите благодети на есента вклучувајќи го и овој фантастичен рецепт ...