Совршен пар на црвениот ќилим: Сандра Булок и Џорџ Клуни

70-то издание на Филмскиот фестивал во Венеција се отвори со долгиот црвен ќилим на кој зачекорија протагонистите на филмот  „Гравитација“.

sandra 1

Филмот е прикажан надвор од конкуренцијата, а се случи првото 3Д отворање во историјата на најстариот филмски фестивал во светот.

На црвениот ќилм погледите ги собраа Сандра Булок и Џорџ Клуни, таа облечена во џиш црвен фустан, а тој во совршен скроен костум.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...