Совршен десерт од чоколада и путер од кикирики (без печење)

Одличен рецепт за превкусен чизкејк без да ја вклучите рерната.

Се што ви е потребно за да го подготвите е путер од кикиритки, чоколада, бисквити (по избор), шеќер и сирење. И секако, малку добра волја за подготовката.

Намирници – 400 грама бисквити (мелени), 7 лажички путер, 300 грама крем сирење, 1 ипол филџан шеќер, лажица ванила, 1 ипо филџан стопено чоколадо, 2 филџана путер од кикиритки и 1 филџан шеќер во прав.

Видеото ве води низ многу едноставната постапка, чекор по чекор.

x

Check Also

15 корисни совети за успешно и лесно готвење!

Што е тоа што секоја трпеза треба да го има? Сол и ...