Совршен намаз од авокадо

Чекате ли гости? Еве една супер идеја за мезе со пријателите.

Изупете 2 поголеми авокада и изгмечете ги. Додадете сок од цеден лимон и добро измешајте. Потоа, додадете 3 чешниња изгмечен лук и младо, изгмечено сирење. Убаво помешајте. Додадете малку босилек и нане.

Намазот од авокадо може да го намачкате на печени лепчиња или да го сервирате во сад со крекери.

x

Check Also

Пилешко со јогурт и есенски зеленчук, неповторлив вкус!

Пробајте го овој фантастичен есенски рецепт. Исечкајте го зеленчукот, додадете ги копанчињата ...