Совршени за лето: Топ 4 креми за тело со бронзен сјај

Во потоплите денови кога носиме лесна облека која го открива нашето тело, убаво е кога кожата има бронзен сјај, иако не сме биле на плажа.

Кремите за самопотемнување не се единствено решение, а често и со нив (доколку не сме вешти во аплицирањето) може да изгледаме и како да сме „добиле дамки“. За оние кои сакаат децентен бронзен сјај кој изгледа многу природно, најдобар избор се кремите кои овозможуваат бронзен ефект. Штом ги нанесеме, кожата изгледа потемна и свиленкаста.

Еве ги нашите топ 4 фаворити.

Топ 4.

Bobbi Brown-All Over Bronzing Gel

Топ 3.

Garnier-Ultimate Body Oil

 

Топ 2.

Elizabeth Arden-Eight Hour All Over Miracle Oil

Топ 1.

Estee Lauder-Bronze Goddess

x

Check Also

Што треба да смените за да го забавите стареењето на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...