Според апликациите за запознавања и средби, овој хороскопски знак е најпривлечен

Апликациите за запознавање ги доживуваат своите златни моменти поради популарноста, а една таква Агенција исфрли листа на напривлечни хороскопски знаци.

Според спроведеното истражување за привлачноста базирано според хороскопските знаци на врвот на листата се наоѓаат Рибите. Според статистиките, личностите од двата пола, родени меѓу 20 февруари и 20 март, благодарение на својот шарм кој очигледно игра важна улога, се најбарани од корисниците на апликациите за започнавање.

Веднаш зад Рибите, на второ место се Овните, а на трето место се Близнаците.

На четврта позиција се родените во знакот на Јарец, на петта – Шкорпиите, па следуваат Девиците и Вагите, додека седмата позиција ја делат Близнаците, Лавовите и Биковите.

И додека Рибите се најпривлечни, титулата на најнепривлечни, припаднала на Раковите, а на предпоследно место се Стрелците.

x

Check Also

Samsung The Terrace телевизорите верификувани за гледање на отворено

Компанијата Samsung Electronics објави дека сите модели на The Terrace премиум телевизорот се први во индустријата ...