Според „гугл“: 3 најбарани рецепти во 2017 година

Како и секоја година, и оваа, „гугл“ ја лансираше листата на три „најгуглани“ односно најбарани рецепти за јадења.

Можеби ќе се изненадите но на високите места не се наоѓаат здравите рецепти, чиа-семките, смутите и сличните органски рецепти, туку на првото место се рецептите за подготвување на пилешки прсти.

На второ место се рецептите за подготовка на мелено јунешко месо, а на трето – традиционална турска погача.

Корисниците на „гугл“ се интересирале како да подготват француски тост, потоа голем е интересот и за други турски специјалитети од типот на балкава.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...